Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası
Kuşadası

2014-08-26 15.23.52

2014-08-26 22.18.12
Barlar sokağı

Kuşadası_yol

Aydın’ın ilçesi Kuşadası, yatların ve yabancı yolcu gemilerinin uğrak limanlarından. Kuşadası’na ismini veren ve sembolü haline gelen Güvercin Ada, Kuşadası’nın hemen kıyısında yer alıyor. Ve Kuşadası’nın akciğeri olan milli parkı içerisinde çok çeşitli ağaç türleri barındırıyor. Sanırım 10-15 yıl öncesine kadar güzel bir tatil beldesi-ydi. Gerçi çocukluktan beri pek sevmem, yani pek ısınamadım buraya. Hep buralar bana karışık, kalabalık, beni boğan bi yerdir. Çünkü; ne belediyesi düzgün çalışır, ne de bir turistik beldedir. Yani ne turistik belde, ne de bir şehirdir. İkisi arasında kalmış çarpık kentleşmeye büyümeye çalışan bi yer. Bir kere İlçenin çöp kokan sokakları, sahil kenarlarındaki idrar ve lağım kokuları, her yer çöp pislik içinde, bir de hiç düzen yok, turistlere yönelik ne bir faaliyet, etkinlik, önem hiçbirşeyi yok.

2014-12-13 15.47.46

Geçen yıl sanırım Kuşadası marina yapıldı ve avm tarzı içinde birçok yeme-içme yerleri ve mağazalar bulunuyor. Çok da yermek istemiyorum ama üzülüyorum böyle  güzel tatil beldelerin ziyan olmasına. Neden bu gibi yerleri daha iyi değerlendirmeyip turizme kazandırmıyoruz. Ülkemizin bu güzel yerlerini neden ziyan ediyoruz. Çalışmıyoruz sebebi sadece bu. Benim sadece sevdiğim yerleri, sahil kenarı ve sırf denizi olduğundan o da bir de etrafında ki ufak, tefek, küçük tatil beldeleri.

Kuşadası Marina
Kuşadası Marina

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

One thought

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s