Booking.com’a Türkiye’den Yasak

Hollanda merkezli online otel rezervasyon servisi Booking.com’a Türkiye’de mahkeme kararıyla yasak getirildi. Hollanda’yla zaten bu aralar gerginlik yaşanırken, TURSAB’ın başvurusuyla ve haksız rekabet suçlamasıyla görülen davanın sonunda alındı.

TURSAB, kendi acentelerinin, lisans ücretleri, yüksek vergi ödeyerek ve yüksek giderlerle işlerini yürütmeye çalıştığını vurgularken, Booking.com’un haksız rekabet yarattığını öne sürüyordu.

IMG_1419

Yasakla beraber, Booking.com adresine Türkiye’den erişim de engellenecek. Bununla beraber Türkiye’deki otellerin Booking.com ile çalışmasının önüne geçildiği gibi, Türkiyedeki vatandaşların Booking.com üzerinden dünyanın başka noktalarındaki otellerden yer ayırtması da önlenmiş olacak.

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

4 thoughts

  1. Herkes, yurtiçinde yada yurtdışında çoğunlukla booking kullanıyor. Kesesine göre görüp seçiyor. Artık ÇAĞ değişti…tamamiyle duygusal bir karar ::(

    Liked by 1 kişi

    1. Aynen öyle çok çok haklısınız! Duygusal karardan da öte keyfi karar! Alıştık böyle şeylere. Birşeyleri kullanarak, oyunlar oynayarak, insanların milleyetçilik duygularıyla oynayarak bencilce alınan kararlar. Ülke ekonomisi, ülke prestijini, onurunu düşünen yok!

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s