İngiltere’nin Online Yemek Siparişi Siteleri

Yazıma başlamadan önce, İngiltere’de yaşam nasıl merak ediyorsanız eğer bununla ilgili bir videomuz var, buraya bırakıyorum 🙂

JUST EAT

Screen Shot 2017-02-28 at 17.13.41.png

Just Eat İngiltere’nin en önemli isim yapmış, yemeksepeti.com  gibi bir site. Üye olup yaşadığınız yerin posta koduna göre siparişlerinizi verebiliyorsunuz. Çok kullanmıyorum çünkü pek sevdiğim bilinen restauranlar yok ama çok acil durumlarda sizi kurtarabilir. App (uygulama) var.

Hungryhouse

Screen Shot 2017-02-28 at 17.20.29.png

Hungryhouse   Just Eat gibi bir site. Hatta sanırım Just Eat, Hungryhouse’u satın almış. Burayı hiç kullanmadım ama JustEat le aynı standartlarda bir yer. App (uygulama) var.

Deliveroo

screen-shot-2017-02-28-at-17-35-12

screen-shot-2017-02-28-at-17-53-17

İşte asıl sipariş verdiğim, çok sevdiğim yemek sipariş sitesi deliveroo . Servis elemanı olmayan restoranlar için taşıma hizmeti sunan, bisikletli ve standart deliveroo kıyafetli çalışanlarıyla çok kaliteli ve farklı restauranları barındırıyor. Son zamanlarda da Avrupa dışında Asya ve Avustralya’ya yayılmış. Verdiğiniz yemek siparişi 2.50 pound karşılığında teslim ediliyor. App (uygulama) var.

Domino’ s

screen-shot-2017-03-01-at-17-46-03

Domino’s pizza’nın pizzalarından gerçekten vazgeçemiyorum. Birçok çeşiti var ve çok lezzetli ve telefon uygulamasını kullanmakta çok pratik. Hamuru, kıvamı çok kaliteli. App (uygulama) var.

Pizza Hut

screen-shot-2017-03-01-at-17-52-02

Domino’s dan sonra yedekte tuttuğum yer. Pizza Hut ‘ın da pizzaları gayet iyi ama bir Domino’sun ki gibi değil. Bazen değişiklik olsun ya da farklı paket menüleri gibi olduğunda burayı da tercih ediyorum zaman zaman. App (uygulama) var.

İngiltere’de en çok kullanılan yemek sipariş siteleri bunlar.

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s