Atatürk Orman Çiftliği’ne Otopark Kuruluyor

ata65

Herkesin bildiği gibi Cumhurbaşkanlığı Sarayı yapılmıştı. Ve AOÇ giderek küçülüyor. Boş olarak duran 25 dönümlük arazi, ihaleyle otopark ve araç pazarı olarak kiralanacak.

02-aoc-20cm

Atatürk Orman Çiftliği, Ulu Önder Atatürk tarafından “Halkın kullanması, yeşil alanın korunması ve tarım yapılması” vasiyetiyle 1937‘de Hazine’ye devredilmişti. Şu an da oto pazarı kuruluyor. Giderek küçülen arazide zaten 750 bin metrekarelik Cumhurbaşkanlığı Sarayı yapılmıştı.

Şimdi hatırlıyorum da çocukluğumda dondurma yemeğe götürülerdi. Ne kadar da lezzetli dondurmaları vardı. O plastik kaplarda az yemedik.

Ve yine hatırlıyorum da çocukluğum ne kadar güzelmiş…

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s