Fethiye Gezilecek Yerler

Muğla-Fethiye
Muğla-Fethiye
2014-12-28 12.19.53
Çalış pilajı
2014-12-28 13.28.34
Ölüdeniz

2014-12-28 13.48.31

2014-12-28 14.08.30
Babadağına çıkarken

Muğla’nın en büyük ilçesi ve Muğla merkezde dahil olmak üzere en büyük yüz ölçümüne ve yerleşim alanına sahip ilçedir. Ölüdeniz gibi dünyada eşi bulunmayan bir kumsalı bulunan Fethiye, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. İngiltere’ye yerleşmeden, hem dost ziyareti yapalım hem de bir Fethiye gezisi yapalım dedik. Muğla’nın güzel ilçelerinden Fethiye. Sezon sonu kışın her turizm beldelerinde olduğu gibi burası da sessiz, sakin, terk edilmiş gibiydi hatta. Doğası gerçekten harika. Denizinin rengi, harika koyları, bol zümrüt yeşili çamları, ormanları çok güzel bir yer.

2014-12-28 14.16.45
Babadağ yolu

Kış olduğu için bu kısa ziyarette ve bir de ilk gün deli gibi yağmur yağınca ki cidden çok fena bir yağmuru var deli gibi yağıyor ilk gün pek bişey anlayamadık. Şimdi neden hep orayı sel bastığını daha iyi anladım. Allahtan 2. günü hava çok güzeldi de biraz gezme fırsatı bulabildik. Tabi ilk gidilecek yer sizinde aklınızdan geçtiği gibi Ölüdenizdi. Ölüdenize vardığımızda ilk dikkatimi çeken denizinin rengiydi. O kadar tatlı bir mavisi var ki saatlerce izlenebilir. Havası da bi o kadar temiz ve berrak.

Kelebek Vadisi
Kelebekler Vadisi
2014-12-28 14.31.35
Kelebekler vadisi

Fethiye’nin şu meşhur yamaç paraşütü. Babadağı’na doğru baktığımızda insanlar yamaç paraşütü yapıyorlardı, hoca eşliğinde. Eminim ki ölüdeniz üstünde yamaç paraşütü yapmak çok keyiflidir, ama benim bunu yapabilmem için çok cesaretlenmem lazım:)

2014-12-28 14.28.13Ölüdeniz’in harika manzarasını izledikten ve meşhur kelebekler vadisini gördükten sonra, şu meşhur barlarının ve hareketli gece hayatının olduğu hisarönün den geçerek kayaköy’üne geçelim dedik. Hisarönü haliyle terkedilmiş gibiydi. Ve kayaköy’üne geldiğimizde biraz daha hareketlilik vardı.

2014-12-28 14.26.38

2014-12-28 13.48.10
Ölüdeniz
Kayaköy
Kayaköy

Kayaköy Osmanlı Devleti‘nin son dönemlerinde, tamamı Rum, 3000 nüfuslu bir kasaba boyutuna ulaşmış, eski adları Levissi veya Karmylassos şeklinde geçen köydür. 1957 Fethiye Depremi ile evler harabeye dönüşmüş olsa da, canlı müze niteliği ile turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. İkinci yerleşim, 1923 Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi ile Kayaköy’de iskan edilen Batı Trakya Türklerinin buradaki altyapıya ayak uyduramamaları nedeniyle, bu göçmenlerce ovada kurulmuş daha büyük boyutlu kısımdır. Buraya hayalet köyde denirmiş. Gerçekten de bi bakışta öyleydi hani. Burdan da çarşısına bir göz atalım dedik ve gerçekten de uğrayıp kaçtık çünkü delice yağmuru yine başlamıştı. Ama çarşısı biraz dağınık ve boğucu geldi sanki bana. Ama yağmuru hariç herşeyiyle güzeldin Fethiye:)

2014-12-28 16.41.14
Fethiye çarşısı

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

2 thoughts

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s