Eldeki Soğan Balık ve Sarımsak Kokusu Nasıl Çıkar?

Ellerinizden soğan, sarımsak kokusunu çıkarmanın 2 yolu var.

1. Limon suyu: Bir limonu ellerinize sıkarak ovduğunuzda kokunun geçtiğini göreceksiniz.

2. Alüminyum: Elinize alüminyum materyallerden bir mutfak gereci alıp soğuk suyun altında sabunla yıkar gibi ellerinizi ovun. Alüminyum soğan kokusuna neden olan kimyasal maddeleri nötr hale getirerek kokuyu uzaklaştırır.

Balık kokusu elden nasıl çıkar ?

*Taze limonu ortadan ikiye bölüp elinizi ovalayın. Limondaki asit sinmiş balık kokularını temizleyecektir. Sonrasında elinizi bol sabunlu şekilde duralayarak temizleyin. Uyarı: Elinizde çatlak veya kesik var ise limon kullanmayın canınız acıyacaktır.
Limon kolonyasında balık konusunu çıkartmanızda faydalı olacaktır. Avucunuzu dolduracak kadar kolonyayla ellerinizi ovalayıp sabunla durulayın. Çatlak ve kesikler için verilen uyarıda bu durumda da geçerlidir.

*Balıktan sonra ellerinizi motorinli bir bezle silmek yeterli olacaktır. Sonra ellerinizi sabunla yıkayın. Hafif motorin kokusundan başka bir şey kalmıyor geriye ki o da anlık. Denemiş bir öneri değildir. Kullanan kişilerin ise yaradığını söylüyorlar.
Soğan , sarımsak bu tarz kokular elden nasıl temizlenir.

*Ellerimize sinen kokuların temelinde el derilerimiz arasına yapışan soğan, balık vs. Tarzındaki maddelerin atıklarıdır. Bu atıklarda elimizde koku oluşmasına sebep olmaktadır. Metal çorba kaşığı kullanarak elinizde kalan pislikleri kazıyın. Bu işlemi bir kaç defa devam ettikten sonra soğuk su ile sabun kullanarak temizleyin ve ellerinizin o pis balık, soğan, sarımsak vs. tarzındaki kokulardan arındığı fark edeceksiniz.

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s