Ayşe Kulin (Adı Aylin)

Kitapçı

20150317_12533620150317_125349 (1)

Ayşe Kulin, kaleme aldığı biyografik eserleri ve romanlarıyla çok okunan yazarlardan biri olmuş ve birçok ödül kazanmıştır. Çok sevdiğim yazarlardan biridir. Eserleri çok akıcı, yalın ve hiç sıkıcı değildir.

Aylin Devrimel’in hayatını anlatan kitap, son derece hızlı gider ve okuması çok zevklidir… Yer yer kafanız karışabilir ve soru işaretleri oluşabilir. Çok gizemli bir kitap. Bir insanın hayatını bu kadar hızlı yaşaması yaşayabileceği herşeyi yaşaması ve hayatta çoğu insanın eline geçemeyecek bir yaşam öyküsü olması. Kitaba adını veren aylin, aktris Phoebe Cates in üvey annesi, aktör Kevin Kline ın kaynanası, eski bakanlarımızdan Tayyibe Gülek inde teyzesidir.

Gerçek hayat hikayesinden yola çıkılarak yazılmış, kitabın arkasındaki resimlerle kişilikler açıklanmış, okuduğum geçmiş dönemde uzunca bir süre etkisinden kurtulamadığım ve ben bu kadar güzel bir kitap okumadım dediğim muhteşem roman. Ve uzun bir aradan sonra tekrar okumaya başlıcağım bir kitap. Okumadıysanız ki büyük hata kesinlikle okumalısınız!

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : @looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

One thought

  1. Biliyor musunuz Şükela benim de web sitemde yazdıklarım bildiklerim üzerine bilmediklerim benden değildir.Web siteme göz atmanız beni çok memnun eder,yazılarınıza daha çok yazı eklemeniz dileğiyle sevgiler.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s