iPad Pro 9.7 Bluetooth Klavye (Caseflex)

Macbook’dan iPad’e geçerek iyi mi yaptım kötü mü henüz yeni olduğundan pek farkında değilim. Ama daha rahat olmak ve blog yazılarımı her an her yerde daha kolay yazmak için iPad’e geçtim. Bir de tabi iPad’le internette gezinmek daha rahat ve pratik. amazon‘dan £10.95 Pound’a aldığım bu ürünü Caseflex Bluetooth iPad pro 9.7 bu linkten bakabilirsiniz. Türkiye’de var mı bilmiyorum ama bu ürünlerin hemen hemen tarzı böyle. Gayet ince ve hafif. Yazı yazmak da güzel ve hoş. Aslında iPad kendi klavyesi de hoşuma gitmeye başladı ama bazı işlevleri yapamıyorum. O yüzden klavye bazı yerlerde gerekli olabiliyor ve daha farklı oluyor. Bu klavye ile iPad’de yazı yazarken klasik  ⌘ Command (cmd) + C  (kopyala) ve  ⌘  Command (cmd) + V  (yapıştır) gibi tuş kombinasyonlarını kullanabiliyoruz. Kntrl +Alt+I tuş kombinasyonu bulunduğumuz ekrandaki öğe seçiciyi açıyor. (Ana menüdeyken deneyin ve görün 🙂 ).
Sağ ve Sol ok tuşları bulunduğumuz ekrandaki öğeler arasında geçiş sağlıyor.

image

image

Kurulum:

Arkasındaki on-off sekmesini on konumuna getirdiğinizde klavye üstünde yeşil şarj şeklinde ışık yanıcak. Ayarlardan wifi-bluetooth ayarını açın. Otomatik aramada klavyeyi bulucaktır ve size gösterdiği numarayı klavyeden tuşlayın ve enter. Bu kadar basit. Bir de iki tane ince kalem pille çalışıyor.

 

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s