Formula 1 Türkiye’ye Geri Dönmesi İçin Ankete Katılın

A2548A86-76ED-4C9A-A24D-0B2B10242DFD-4423-000002E6FFFDA7D5

Formula 1 yarışları 2005 ve 2011 yılları arasında 7 sene boyunca ülkemizde gerçekleştirilmiş ve sonrasında anlaşma sağlanamayınca bir daha yapılmamıştı. Ve Formula 1′ ın bir ülkeye getirisini konuşmaya bile gerek yok sanırım. Bir çok girişim gerçekleştirilmesine rağmen İstanbul Park pisti Formula 1 araçlarına bir daha kavuşma imkanı bulamadı. Yarışların tekrar ülkemize dönmesi konusunda hala çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar devam ederken Formula 1 Yönetimi’nin başlattığı bir anket Türkiye’deki F1 fanları için bir umut ışığı doğurdu.

Formula 1 yönetiminin geçtiğimiz yıllarda başlattığı “Global F1 Taraftar Anketi” sporun daha izlenebilir ve daha eğlenceli hale gelmesini amaçlıyor. 2017 yılına kadar farklı dillerde gerçekleştirilen bu anket artık Türkçe olarak ta yapılmakta.

48056974-7B3A-460D-975F-D82E3A5D88AA-4423-000002E7BA778808

Motorsport.com hazırladığı Türkçe anket bu sene ayrı bir önem taşıyor. Ankete konu olan sorulardan bir tanesi “F1 takviminde olmazsa olmaz 5 yarış sizce hangisi?”. Bu sene bu soruda Türkiye Grand Prix’si de yer alıyor. Formula 1 Yönetimi için oldukça önemli olan bu anket tamamlandıktan sonra ortaya çıkan sonuçlar direk olarak Formula 1’i etkiliyor.

Şu ana kadar 100.000’in üzerinde katılım gerçekleşmiş. Formula 1’in ülkemize geri dönmesi noktasında Türk F1 Taraftarlarının bu ankete katılması çok önemli gözüküyor. Bende doldurdum tabi ki. Size de doldurmanızı tavsiye ediyorum.

Bende eşim sayesin F1 fanı oldum malesef😊 Bir ülkenin reklamı, turist çekebilmesi, kendini göstermesi dünyada popüler böyle bir sporu milyonlarca insana ülkenizi tanıtmanız çok çok önemli. Umarım en yakın zamanda geri döner.

https://f1survey.motorsport.com/ bu linke tıklayara ankete başlayabilirsiniz.

Kaynak: https://tr.motorsport.com/

 

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : @looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s