Tesla, 53.000 Model S ve Model X Elektrikli Arabalarını Geri Çağırıyor

Tesla, her iki araçta da kullanılan fren sistemlerinden birinde bir arıza bulduktan sonra 53.000 adet Model S ve Model X elektrikli otomobilini geri çağırıyor.

Geri çağırma, Şubat ve Ekim 2016’da inşa edilen ve dünya çapında satılan otomobilleri etkiliyor. Arıza, park freninin kilitlenmesine ve araçların hareket etmesini önlemesine neden olabilir. Tesla, hepsini incelemek isterken, geri çağrılan arabaların% 5’inden azından etkilenebileceklerini söyledi.

E6B31B3C-21E9-4835-B4A6-3E59AD1F0D16-10120-000008E2F5659989

Elon Musk liderliğindeki elektrikli otomobil üreticisi, üçüncü taraf bir tedarikçinin sağladığı küçük bir motosikleti sorumlu tuttuğu için özür diledi. Bir Tesla sözcüsü yaptığı açıklamada: “El freni sisteminin park halindeki bir aracı tutamadığı ya da acil bir durumda bir aracın durdurulamaması üzerine bu durumdan dolayı herhangi bir rapor alınmadı ve bu bölüm aracın performansını etkilemedi.

“Bu sorunun müşterilerimiz için bir güvenlik endişesine neden olacağına inanıyoruz ve tek bir kaza ya da yaralanma görmedik.”

Konuya müdahale eden Tesla sahipleri, park freninin servis ihtiyacı duyduğu otomobilleri tarafından bilgilendirilecek. 200.000’den fazla araç satan elektrikli otomobil üreticisi, sahipleriyle posta yoluyla iletişime geçeceğini söyledi. Onarımın araç başına 45 dakikadan az sürmesi ve etkilenen tüm araçların yedek parçalarının Ekim ayına kadar mevcut olması bekleniyor.

Kaynak: https://www.theguardian.com/technology

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s