Yurtdışı Dil Eğitimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

D710B758-B4D5-43A8-8057-F0C828CEACFD

Yurtdışı Dil Eğitimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Daha önce de dil öğrenme ve ingilizceyle ilgili yazılara değinmiştim. Şimdi ise yurtdışında dil öğrenmeye karar vermiş kişiler için derlediğim en çok merak edilen soruları yazmak istedim😊
Neden danışmanlık hizmeti almalıyım?
Bir dil okuluna doğrudan başvurmak ile örneğin; Yeşil Elmalar İngiltere Dil Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile yapmak arasında maddi anlamda hiç bir fark yoktur. Yeşil Elmalar İngiltere dil eğitim danışmanlığı sizden sunduğu hizmet için danışmanlık ücreti almaz. Buna ek olarak bütün işlemleriniz eksiksiz ve hatasız olarak yürür ve istediğiniz bilgiye en kısa yoldan ulaşmış olursunuz.
İngilizce’yi en iyi hangi ülkede öğrenirim?
Amaç İngilizce’nin ana dil olarak konuşulduğu ülkelerden birinde eğitim almak olduğuna göre, kararın geri kalanı sizin zevkinize ve isteklerinize bağlı kalıyor. Dil öğrenmek için geçireceğiniz süreyi nerede ve nasıl daha verimli geçireceğinizi düşünüyorsanız ona göre bir seçim yapmalısınız.
Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti nedir?
Yurtdışında dil eğitimi almanın maliyetini belirleyen birçok unsur vardır. Örneğin; ayda harcayacak olduğunuz ana giderleriniz:
-Okul ücreti
-Konaklama Ücreti
-Bireysel ve sosyal giderleriniz
Yabancı dili yeni başlayan biri yurtdışında ne kadar zamanda öğrenebilir?
Bu sorunun cevabı eğitimi alacak olan kişinin yaşına, eğitim durumuna ve seçtiği okul ve programın türüne göre değişir. Ancak genel olarak, 12–24 hafta arası eğitim alanlar o dili %35–40 kapasite ile konuşabildiği görülmektedir. Eğitim süresinin uzunluğu ve yoğunluğu sonucu önemli derecede etkilemektedir.
Yoğun program seçimi yaparsam daha iyi öğrenir miyim?
Yoğun programlar, aynı sürede daha fazla eğitim almanızı sağlar. Eğitiminizin yoğunluğu, sonucu mutlaka olumlu etkileyecektir. Zaman sıkıntısı olan ya da sınava hazırlanan öğrenciler için yoğun programlar standart programlara göre daha verimli olmaktadır.
Vize alabilir miyim?
Vize almanız için gerekli şartlara sahipseniz evet. Bu şartlara sahip olup olmadığınızı öğrenmek için profesyonel bir danışmanlık almanızı öneriyoruz. Danışmanınız hatalı başvuru yapmamanız için gerekenleri size söyleyecektir. Vize almanızı etkileyen önemli faktörler şöyledir:
-Yaş ve eğitim gerekçesi
-Maddi yeterlilik
-Göçmenlik risk oranı
Dil Okulunda İlk Gün Neler Yapılır?
Her öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına alınarak kendisine uygun bir gruba yerleştirilir. Dil okulları yeni kaydolan öğrencilere “Wellcome Pack” diye adlandırdıkları, içerisinde o şehre ait haritaların, bir kimlik kartının, çeşitli kullanışlı bilginin ve kurs ile ilgili malzemenin bulunduğu bir dosya verirler.
Boş zamanlarımda ne yapabilirim?
Dil okullarının neredeyse tamamı öğrencilerine hafta sonu turları, sportif faaliyetler, sinema – tiyatro gibi sosyal etkinlikler sunmaktadır. Bazı dil okulları bu hizmetler için ek ücret talep edebiliyorlar.
Sertifika alabilecek miyim?
Dil okullarının kurslarına katılan öğrenciler süre ne olursa olsun, kurs sonunda sertifika alabilmektedirler. Elbette bu sertifikalar kurumların kendileri tarafından düzenlenen sertifikalardır. Bundan dolayı TOEFL, CAMBRIDGE ve IELTS gibi dünya çapında tanınan sertifikaların alınması Türkiye’de dil seviyelerini iş başvurularında göstermek isteyenler için daha uygundur.
Benim anlatabileceklerim bu kadar😊 Daha ayrıntılı bilgi için daha önce yazılarımda bahsettiğim www.yesilelmalar.com  İngiltere dil eğitimi ücretsiz danışmanlık sitesine göz atabilir ya da info@yesilelmalar.com adresine mail gönderebilirsiniz😊

 

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s