Amazon, İngiltere’nin en Büyük Yemek Sipariş Sistemi Deliveroo’ya 575 milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor

Dünyanın en değerli şirketi Amazon, son yıllarda popülerleşen İngiliz gıda dağıtım şirketi (bisikletli ve motorlu araçlarla dağıtım yapan) Deliveroo’ya 575 milyon dolar yatırım yaptı. Yapılan yatırımlarla sürekli olarak büyüyen bu girişim şu ana kadar Avrupa’nın en iyi finanse edilen girişimlerden biri haline geldi. Amazon, İngiliz gıda dağıtım şirketi Deliveroo’ya 575 milyon dolarlık yatırım yapıyor.

Yeni finansmanla birlikte şu ana kadar Deliveroo’nun aldığı toplam yatırım 1.35 milyar dolara yükseliyor. Yani bu da şirketi Avrupa’nın en iyi finanse edilen girişimlerinden biri haline getiriyor.

Peki Deliveroo Kimdir Ne Yapıyor?

Şirket, müşterilerin yerel restoranlardan teslimat için yemek siparişi verebilecekleri bir uygulama sunuyor. Bir bisiklet veya motosiklet üzerinde bulunan bir Deliveroo sürücüsü, yiyecekleri teslim ederek restoranları kendi teslimat elemanlarinin kullanmak zorunda kalmaktan kurtarıyor.

Bu arada https://www.instagram.com/looktravelpics/ seyahat sayfamı takip edebilir böylelikle fotograflarımı görebilirsiniz 🙂

Yazar: MaydanozBlogger

Keyfiyazılarım sitesi, birçok konuya değinen ama (bildiği konuları yazan ve bilmediği şeyler hakkında biliyomuş gibi davranmayan) İçeriğinde; Film-dizi, sosyal konular, gezi, sağlık, kullandığım ürünler, teknoloji, güzellik-makyaj, kadınca, yemek tarifleri gibi konuları barındıran site Ekim 2014 ‘de kurulmuştur. Ve bu süreç gittiğimiz yerlerin resimlerini çekmekle başladı. Çok klasik oldu değil mi🙂 Zaten fotograf çekmeye de farklı yerler görüp gezip seyahat etmeye çok ilgim vardı. Ayrıca farklı konularda ki düşüncelerimi dile getirmek ve herkesin okumasını istedim. Atatürkçü, espirili, bazen asabi, ekonomi ve siyasete ilgisi olan, ruh hali dalgalı, dünyayı ve yaşamı çözemeyen ve hiç çözemeyecek olan, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi seven, bisiklet binmeyi, kitap okumayı seven, film izlemeyi, yeni yerler görmeyi seven, garip ama gerçek İstanbul’u çok seven birisiyim. Soru, şikâyet ya da önerileriniz için aşağıdaki formdan ya da keyfiyazilarim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 📸 Instagram : looktravelpics 📺 YouTube : Sütlü Çay 🏡 about me : keyfiyazilarim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s